FAQ

Healy – Najczęściej zadawane pytania

Czy zabiegi są bezbolesne?

Tak. Można odczuć jedynie rodzaj mrowienia w okolicy elektrod lub na całym ciele. Jeśli jest to nieprzyjemne, należy zmniejszyć w stosowanym Programie Intesywność zabiegu.

Czy stosowanie Healy jest bezpieczne?

Oczywiście. Przyrząd posiada wszelkie niezbędne atesty, spełnia rygorystyczne, niemieckie normy dla urządzeń medycznych.

Jak długo trwają Programy?

Czasy trwania Programów kształtują się w granicach od 20 minut do kilku godzin. Czytaj więcej.

Czy do używania Healy niezbędny jest smartfon?

Tak. Bez niego nie będzie możliwości wybrania i uruchomienia żadnego Programu. Ale Healy współpracuje z dowolnym urządzeniem przenośnym wyposażonym w system Android 4.5 lub wyższy albo IOS firmy Apple.

Czy Healy służy do leczenia?

Healy jest zarejestrowanym urządzeniem medycznym do leczenia przewlekłego bólu, fibromialgii, bólu szkieletowego i migreny, a także do terapii wspomagającej choroby psychiczne, takie jak depresja, lęk i powiązane zaburzenia snu. Wszystkie inne zastosowania przyrządu nie są uznawane przez medycynę konwencjonalną z powodu braku dowodów w rozumieniu medycyny konwencjonalnej. Czytaj więcej o Programach.

Który z zestawów Healy jest dla mnie odpowiedni?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zalecamy kontakt z konsultantem. Ogólnie można przyjąć, że jeśli zaczynamy swoją przygodę z Healy, na początek wystarczający będzie zestaw Gold. Przed zakupem zapoznaj się koniecznie z Programami Healy.

Czy Healy umie sam określić, który Program będzie dla mnie właściwy?

W zależności od zakupionego zestawu Programów i dodatkowych akcesoriów, Healy może umożliwić mniej lub bardziej szczegółowe określenie potrzeb Użytkownika. Temat jest rozległy, zalecamy kontakt z Konsultantem.

Czym jest „Odżywianie cyfrowe”?

Przez „odżywiane cyfrowe” rozumiemy bioenergetyczne wspomaganie przyswajania substancji odżywczych z pokarmów za pomocą odpowiednich Programów. Zawiera je subskrypcja dodatku do aplikacji Healy – „HealAdvisor Cyfrowe odżywianie”.

Czy trzeba podłączać elektrody?

Aby uzyskać efekt leczniczy, potrzebny jest przepływ mikroprądów przez ciało człowieka. Zapewniają to zawsze 2 elektrody: opaski (na nadgarstki), klipsy (na uszy) bądź przyklejane (na wszystkie inne części ciała).

Jak to działa?

Najprościej rzecz ujmując: Healy działa na poziomie pojedynczych komórek. Odpowiednie mikroprądy o ściśle dobranych częstotliwościach trafiają do komórek określonych tkanek naszego organizmu, poprawiając ich stan. Oparte jest to na teorii Beckera i Nordenstroma, według której wiele chorób lub dysfunkcji w organizmie spowodowanych jest nienaturalnie obniżonym napięciem błony komórkowej. Patrz też FAQ: Jak działają mikroprądy?

To jest takie małe…

Healy, podobnie jak np. smartfony produkowane jest w oparciu o najnowsze technologie. Umożliwia to ogromną miniaturyzację. Zaś smartfon użytkownika wykorzystywany jest tu jako ekran, pamięć i komputerowa jednostka sterująca. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą niczego ponad to, co mamy już w swoim telefonie.

Czym jest „terapia częstotliwościowa”?

Poprzez wprowadzenie do organizmu mikroprądów Healy ma przywracać napięcie komórkowe do zakresu zdrowego (fizjologicznego). Najważniejsze jednak aby prądy te były podawane z odpowiednimi częstotliwościami. To dlatego ta forma terapii nazywana bywa również „terapią częstotliwościami” lub „terapią częstotliwościową”.

Jak i gdzie kupić Healy?

Wszystkie zestawy, poszczególne elementy oraz aplikacje i subskrypcje można kupić online w Sklepie Healy, do którego link zamieszczamy poniżej. Polecamy jednak wcześniejszą konsultację z jednym z naszych Partnerów, najlepiej telefoniczną. Pomoże to w wyborze odpowiedniego dla Ciebie zestawu a zwłaszcza odpowiedniej Grupy Programów, jeśli chcesz kupić najtańszy Healy Gold. Zapoznasz się też z ofertą ewentualnej współpracy i poznasz najniższe z możliwych ceny.

Sklep Healy

Gdzie znajdę instrukcję obsługi Healy?

Oto link do pełnej instrukcji obsługi w języku polskim.

Manual

Należy pamiętać, że cały program Healy jest bardzo złożony, dlatego wszelkie wątpliwości najlepiej konsultować z Partnerami, którzy zawsze służą niezbędną pomocą.

Jakie są przeciwwskazania?

Należy przestrzegać następujących zasad i zakazów:
 1. Terapia nie może być stosowana w przypadku, gdy w obszarze poddawanym leczeniu obecne są ciała obce wykonane z metalu.
 2. Uogólniając – Nie wolno stosować, kiedy pacjent ma wszczepiony rozrusznik serca lub zaburzenia rytmu serca (arytmię).
 3. Nie stosować, kiedy występuje krwawienie lub istnieje ryzyko wystąpienia krwawienia albo zatoru.
 4. Zabiegi nie mogą być wykonywane w tych obszarach skóry poddanych radioterapii lub które wykazują zaburzenia czucia.
 5. Nie należy stosować w czasie gorączki.
 6. Nie stosować w przypadku kobiet w ciąży oraz osób chorych na epilepsję.
 7. Nie zakrywać elektrodami ust, nie umieszczać ich bezpośrednio na oczach, przedniej części szyi (szczególnie w zatoce tętnicy szyjnej) lub na klatce piersiowej i w górnej części pleców.
 8. Nie układać elektrod tak, aby prądy przechodziły nad sercem.
W przypadku występowania któregokolwiek z wymienionych przeciwwskazań należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, najlepiej lekarzem prowadzącym. Przed pierwszym zastosowaniem zaleca się również sprawdzenie następujących kwestii:
 1. W przypadku amalgamatowych wypełnień w zębach, zastosowanie częstotliwości może prowadzić do mobilizacji metali ciężkich w komórkach organizmu (niepochodzących bezpośrednio z samych wypełnień) i w rezultacie do czasowego pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego przy stosowaniu urządzenia zaleca się picie dużej ilości wody oraz podejmowanie innych kroków w celu ułatwienia usuwania metali ciężkich z organizmu.
 2. W przypadku jednoczesnego przyjmowania leków zaleca się, aby konsultować z lekarzem przyjmowane dawki przynajmniej raz w miesiącu, szczególnie w przypadku stosowania leków:
 • przeciwzakrzepowych
 • przeciwcukrzycowych
 • obniżających ciśnienie krwi (zwłaszcza beta-blokerów)
 • Hormonów (zwłaszcza hormony tarczycy)
Urządzenia Healy przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Za mało jest bowiem dostępnych danych na temat leczenia osób nieletnich. Ewentualne stosowanie u osób nieletnich odbywa się na odpowiedzialność rodziców, opiekunów prawnych lub lekarza prowadzącego.

Jak poprawić efekty stosowania Healy?

W pierwszej kolejności skorzystaj ze wszystkich dostępnych Programów na określone dolegliwości, które znajdziesz w w aplikacji RÓŻNYCH grupach. Poza tym:
 • Wypijaj przynajmniej litr czystej, zdrowej wody przed południem oraz 1/2 litra po południu (natomiast nie pij wody pół godziny przed i po posiłku).
 • Spróbuj uwolnić swój potencjał bioenergetyczny przez uziemienie: chodź boso po ziemi przez przynajmniej 15 minut (wyrównasz naturalnie potencjały elektryczne).
 • Ćwicz dużo na świeżym powietrzu, w czasie ćwiczeń możesz korzystać z Healy.
 • Odżywiaj się w sposób naturalny i zbilansowany.
 • Korzystaj rozważnie i świadomie z programów częstotliwości.
 • Unikaj przesady: nie stosuj zabiegów częściej niż dwa-trzy razy dziennie.

Kiedy stosuje się mikroprądy?

Wskazania do terapii mikroprądami o niskich częstotliwościach (takie m. in. generują niektóre Programy Healy):
 • trudno gojące się rany,
 • nerwobóle,
 • rwa kulszowa,
 • zespoły bólowe kręgosłupa lędźwiowego,
 • zespół bolesnego barku,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • migreny,
 • półpasiec,
 • ostry / przewlekły ból o znanej etiologii,
 • utrudniony zrost kostny,
 • uraz tkanek miękkich okołostawowych,
 • odleżyny,
 • owrzodzenia,
 • kosmetyka twarzy,
 • zapalenie ścięgien,
 • złamania kości.
Mikroprądy o niskich częstotliwościach (do ok. 500 Hz) stosowane są w leczeniu wielu dolegliwości. Wykorzystuje się je przede wszystkim podczas zwalczania bólu ostrego i przewlekłego – przeważnie pourazowego bądź pooperacyjnego. Dodatkowo terapia stosowana jest  w leczeniu kontuzji sportowych, ponieważ pozwala na zminimalizowanie stanów zapalnych i obrzęków, oraz zdecydowanie przyspieszają proces regeneracji tkanek. W przeciwieństwie do innych metod terapii prądowych, mikroprądy z uwagi na minimalne natężenie (1-1000 mikroamperów) nie są praktycznie odczuwalne przez pacjenta.

Na czym polega przewaga urządzenia Healy?

Na rynku aparatury medycznej jest dużo ofert dotyczących urządzeń do terapii mikroprądami o różnych częstotliwościach. Trudno tam jednak znaleźć rozwiązania PERSONALNE. Większość z oferowanych urządzeń wymaga wiedzy z zakresu fizykoterapii lub wręcz udziału fizjoterapeuty. Poza tym są to sprzęty duże, nie nadające się w ogóle do stosowania np. w ruchu. Nie są to również urządzenia tanie. Healy oferuje bardzo wiele w bardzo małej obudowie. Jest sprzętem uniwersalnym o wszechstronnym zastosowaniu. Nie tylko leczniczym w medycznym tego słowa znaczeniu ale również bioenergoterapeutycznym. Używanie go nie wymaga żadnej wiedzy specjalistycznej. Został natomiast opracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę terapeutów. Jest poręczny i bardzo lekki. Ponadto w rozbudowanej platformie programowej umożliwia rozpoznawanie problemów mających wpływ na zdrowie. To całkowicie unikalna funkcja Healy. System Healy oferuje również możliwość subskrypcji konsultacji terapeutycznych w oparciu o odczytane dane o stanie Użytkownika.

Jak działają mikroprądy?

Korzyści działania mikroprądów wynikają głównie z ich stymulującego wpływu na procesy zachodzące na poziomie komórkowym. Mikroprądy mają za zadanie przywrócić równowagę elektryczną i chemiczną uszkodzonych komórek. Przede wszystkim zwiększają produkcję ATP (Adenozyno-3-Fosforanu), będącego nośnikiem energii w metabolizmie komórkowym. Zwiększają też syntezę protein i poprawiają transport aminokwasów do komórek. To wszystko sprzyja pobudzeniu procesów naprawy komórki. Przyspieszony metabolizm poprawia również oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji odpowiedzialnych m.in. za ból. Innym zjawiskiem zachodzącym w następstwie stosowania mikroprądów jest pobudzenie ruchu jonów, dzięki czemu łatwiej mogą one wniknąć do chorych tkanek (tzw. otwarcie kanałów jonowych). Mikroprądy inicjują więc różne reakcje chemiczne i elektryczne, niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów gojenia i zdrowienia różnych części organizmu. Potrafią wyzwolić mechanizmy regeneracji i wzmocnienia tkanek, które ulegały uszkadzaniu przez całe lata.

Cena? Ile kosztuje Healy?

Przedstawiamy europejski cennik produktów i subskrypcji z grupy Healy:

CENNIK

W przypadku chęci zakupu gorąco polecamy kontakt z jednym z Partnerów Healy w celu omówienia najkorzystniejszej oferty!

Co oznacza określenie „syst.”?

Określenie to wskazuje na Programy Systemowe. Programy te stosuje się nie miejscowo, lecz systemowo – najczęściej z pomocą elektrod branzoletkowych. W ten sposób mikroprądy zastosowane w górnej części ciała wyrównują zaburzenia bioenergetyczne i dzięki temu oddziałują również ogólnie na narządy, gruczoły i układ nerwowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poznaj Programy Healy