Jak działają mikroprądy?

Jak działają mikroprądy?

5 lutego 2020 Brak kategorii 0

Korzyści działania mikroprądów wynikają głównie z ich stymulującego wpływu na procesy zachodzące na poziomie komórkowym. Mikroprądy mają za zadanie przywrócić równowagę elektryczną i chemiczną uszkodzonych komórek. Przede wszystkim zwiększają produkcję ATP (Adenozyno-3-Fosforanu), będącego nośnikiem energii w metabolizmie komórkowym. Zwiększają też syntezę protein i poprawiają transport aminokwasów do komórek. To wszystko sprzyja pobudzeniu procesów naprawy komórki. Przyspieszony metabolizm poprawia również oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji odpowiedzialnych m.in. za ból.

Innym zjawiskiem zachodzącym w następstwie stosowania mikroprądów jest pobudzenie ruchu jonów, dzięki czemu łatwiej mogą one wniknąć do chorych tkanek (tzw. otwarcie kanałów jonowych).

Mikroprądy inicjują więc różne reakcje chemiczne i elektryczne, niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów gojenia i zdrowienia różnych części organizmu. Potrafią wyzwolić mechanizmy regeneracji i wzmocnienia tkanek, które ulegały uszkadzaniu przez całe lata.